Szwecja: Svenska Spel z grami Yggdrasil

Bardzo znana na szwedzkim rynku firma Svenska Spel ogłosiła w tym tygodniu, że podpisała umowę z Yggdrasil Gaming i doda gry dewelopera do swojego kasyna.

Porozumienie to będzie świadczyło, że strona internetowa z sankcjonowanymi ustawami przez państwo będzie w stanie konkurować ze zliberalizowanym rynkiem, gdy ten rozpocznie się w styczniu 2019 r. Svenska otrzyma pełny pakiet automatów od Yggdrasil, w tym Vikings Go to Hell, Easter Island, Jokerizer i wiele innych. W gry będzie można grać na komputerach lub smartfonach, a jakość samych tytułów znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku.

Komentując umowę Dyrektor Zarządzający Svenska Spel, Fredrik Wastenson, powiedział: “Yggdrasil był oczywistym wyborem przy wyborze partnera do gier kasynowych. Innowacyjna oferta sprawdza się dobrze na rynkach regulowanych i jesteśmy pewni, że przyciągnie ona dużą liczbę osób w Szwecji.”

Dyrektor generalny Yggdrasil, Fredrik Elmqvist, dodał: “Cieszymy się, że uzgodniliśmy warunki ze Svenska Spel, wyprzedzając szwedzki rynek regulujący w przyszłym roku.”

“Nasza strategia poszerzania naszego rynku regulowanego ma przed sobą harmonogram, a popyt ze strony operatorów na różnorodne rynki regulowane i nowo regulujące rynek gwałtownie rośnie. Będziemy gotowi na znacznie wcześniej niż styczeń 2019 roku.”