Svenska Spel przestanie reklamować zakłady online

Szwedzka grupa bukmacherska Svenska Spel ogłosiła, że ​​zawiesza reklamę hazardu online na resztę roku, próbując ograniczyć problem hazardu na szwedzkim rynku.

Grupa zaprzestanie reklamowania się w ciągu roku, ponieważ liczba uzależnionych hazardzistów ostatnimi czasy widocznie wzrosła. Dzięki nowemu zliberalizowanemu rynkowi Svenska Spel pragnie przyczynić się do zmniejszenia niektórych z tych liczb. Ostatnie badania pokazują, że 30% graczy używających automatów do gier w Szwecji ma problemy z zarządzaniem zakładami.

Grupa zaprzestanie wszystkich pionów na cały rok i możliwe, że ruch będzie kontynuowany dalej niż już wyznaczony okres. Komentując decyzję dyrektor generalny firmy, Patrik Hofbauer, powiedział: „Svenska Spel zawsze podkreślała, że ​​wszystkie gry na licencjonowanym ryzyku rynkowym powinny być klasyfikowane w oparciu o poziomy ryzyka i że bardziej rygorystyczne zasady powinny obowiązywać w przypadku bardziej ryzykownych gier, zarówno pod względem projektowania i marketingu, kończąc reklamę w kasynie online, teraz owe liczby zaczną spadać.”

Hofbauer namawiał również innych operatorów, aby zaprzestali reklamowania swoich usług, choć jest to mało prawdopodobne, ponieważ nowy rynek okazuje się dla nich lukratywny.