Pływające kasyna znów w niebezpieczeństwie

Pływające kasyna znów w niebezpieczeństwie

Huragan Sally dotarł do wybrzeża Stanów Zjednoczonych i uderzył w Luizjanę, Alabamę i Mississippi. Komisja Gier Mississippi nakazała zamknięcie 12 kasyn na rzece i ewakuację wszystkich gości oraz pracowników, poza niezbędną ekipą. Wiatr osiągał prędkość 105 mph, co odpowiada naszym 169 km/h. Właściciele pływających kasyn nie chcą powtórki z ostatnich burzowych tygodni oraz spustoszeń, jakie w 2015 roku wywołał huragan Katrina.

Katrina, Laura i Sally

Podczas huraganu Katrina siła wiatru dochodziła do 200 km/h. Niektóre z kasyn w rejonie Biloxi zostały wyrwane z cumami ze swoich miejsc i wyrzucone 200 metrów w głąb lądu. Ściany wody na rzece sięgały 25 metrów. Z kolei pod koniec sierpnia tego roku niszczycielska Laura uszkodziła 4 kasyna w okolicy Lake Charles. Jedno z nich po zerwaniu się z cumy uderzyło w most na rzece. Konieczne było użycie holownika. Skala zniszczeń wywołanych przed Sally to dwa dryfujące kasyna, z których jedno zmiażdżyło portowy dok.

Jedyna taka rzeka na świecie

Kasyna pływające w dół i w górę rzeki Mississippi, od pierwszej połowy XIX wieku, na stałe wpisały się w amerykański krajobraz. Ta ogromna rzeka przepływa przez 10 stanów. Kasyna, pod postacią statków lub wielkich barek, często są zacumowane w rzecznych portach. Obecnie Mississippi jest przystanią dla 26 komercyjnych kasyn w kilku stanach USA. Atmosferę pływającego kasyna możesz poczuć grając w Jackopt Express slot od Yggdrasil Gaming. Nie grozi Ci wtedy żadna burza, a jedynie powódź gotówki.