Kindred drugim największym reklamodawcą w Szwecji

Szwedzka gazeta Dagens Media doniosła w zeszłym tygodniu, że globalna firma Kindred Group jest drugim co do wielkości spekulantem w Szwecji pod względem reklamy na 2018, wydając 985 milionów SEK (108,7 milionów USD), aby promować swoje marki Unibet i Maria Casino.

Statystyki zostały dostarczone przez Sifo, który pokazał, że ich przedstawiciele spodziewali się dużych firm, w tym Procter & Gamble, grup motoryzacyjnych i innych. Jedyną firmą, która pokonała Kindred była sieć sklepów Ica, która wydała 6,06 miliarda SEK. Drugie miejsce w rankingu wskazuje, że Kindred spędził dużo czasu na promowaniu swoich produktów w porównaniu do roku 2017, kiedy to zajmowali zaledwie dziewiąte miejsce pod względem wydatków na reklamę.

Grupy hazardowe stanowiły sześciu z dwudziestu największych reklamodawców w kraju. Svenska Spel zajęła 6 miejsce (55,6 miliona SEK), Cherry AB uplasowało się na 16 (SEK357 miliona) Global Gaming na 17 (SEK48 milionów), ATG na 19 (323 miliony SEK), oraz LeoVegas na 20 (322 miliony SEK).

Szwedzki rynek został zliberalizowany na początku tego miesiąca.