GVC Holdings opublikowało zyski

Detaliczna i internetowa grupa bukmacherska GVC Holdings opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku, pokazując, że przychody grupy wzrosły o 14% w tym okresie.

Kluczowe wskaźniki finansowe za kwartał kończący się 30 września 2018 roku to:

Łączne przychody grupy wzrosły o 14%
Przychody netto z gier online wzrosły o 28%, a liczba zakładów sportowych online wzrosła o 31%
Przychody online Ladbrokes wzrosły o 23%
Koral w górę 29%
Sprzedaż detaliczna spadła o 2% w porównaniu z rokiem poprzednim w Wielkiej Brytanii
Europejski handel detaliczny wzrósł o 24%

Liczba graczy GVC wzrosła w dużej mierze dzięki Mistrzostwom Świata FIFA, w których gracze na swoich rynkach zakładali dużą liczbę zakładów. Firma odniosła również korzyści z zakupu Ladbrokes Coral, który przynosi handel detaliczny i operacje online gigantowi bukmacherskiemu.

Komentując wyniki GEO CEO Kenneth Alexander powiedział: “Wyniki grupy w tym kwartale były bardzo przyjemne, a dynamika nadal rosła w sekcjach Online i European Retail.”

“Jak podkreśliliśmy w naszych wynikach H1, będziemy dążyć do umocnienia naszej pozycji na rynkach, na których zdobywamy udział w rynku poprzez reinwestowanie nadwyżek zwrotów, a zarząd jest pewny swoich pełnych rocznych oczekiwań.”

“Wierzymy, że nasza spółka joint venture z udziałem zakładów sportowych z MGM jest najlepiej przygotowana na pozycję lidera rynku w Stanach Zjednoczonych i podjęliśmy pierwsze kroki w tej podróży dzięki uruchomieniu naszej aplikacji zakładów sportowych w New Jersey.”