Evolution Gaming z raportem finansowym

Specjalista od kasyna na żywo, firma Evolution Gaming opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał, wykazując wyższe przychody i zyski.

Kluczowe wskaźniki finansowe za kwartał kończący się 30 września 2018 roku to:

Przychody w wysokości 64,3 miliona euro, o 41% więcej niż rok wcześniej
Zysk 28 mln €, o 28% więcej niż rok wcześniej
Zyski 21,2 mln €, o 27% więcej niż w 2017 roku
Marża zysku od 4% do 33%

Evolution ma teraz prawie 500 stołów do gier na żywo na swojej platformie. Ponadto firma dodała prawie 100 tabel w ciągu ostatniego roku. Firma ujawniła również, że liczba pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin wzrosła o 44% do 3 970, a całkowita liczba pracowników to 5 257 osób. Firma niedawno rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych, rozpoczynając oferowanie produktów w New Jersey. Evolution Gaming twierdzi, że ich nowe studio Atlantic City jest największym osiągnięciem firmy w poprzednim kwartale.

Komentując wyniki Evolution, prezes firmy, Martin Carlesund, powiedział: “Trzeci kwartał wykazał wysoki popyt i dobry wzrost, a przychody wyniosły 64,3 miliona euro, co stanowi wzrost o 41 procent w porównaniu z trzecim kwartałem 2017 roku. EBITDA wyniosła 28,0 milionów z marżą 43,5 procent Na marżę wpłynął szybszy niż oczekiwano wzrost liczby stołów. Na koniec kwartału mieliśmy około 500 tabel na żywo i spodziewamy się dalszej wysokiej ekspansji. Spodziewamy się, że marża nieco się poprawi w czwartym kwartale, podczas gdy cały rok będzie w dolnym końcu naszych wcześniejszych oczekiwań.”