Pensylwania da hazardowi zielone światło?

System prawny Stanów Zjednoczonych to skomplikowana konstrukcja, ponieważ wiele kompetencji leży tam w gestii władz stanowych, podczas gdy pozostałe reguluje prawo federalne. Prawo zakazujące na terenie Stanów Zjednoczonych prowadzenia działalności polegającej na organizowaniu zakładów sportowych, należy właśnie do władz federalnych. Przeciwko istniejącemu od wielu dziesięcioleci przepisowi wystąpili przedstawiciele stanu Pennsylvania.

Uchwała przyjęta przez Pennsylvania House Gaming Oversight Committee wzywa Kongres Stanów Zjednoczonych do zmiany przepisów ograniczających prawa stanowe. Zdaniem przedstawicieli tego Pennsylvanii władze stanów, które same mogą regulować obowiązujące na ich terytorium przepisy, powinny mieć również możliwość decydowania o kwestiach związanych z hazardem. Sprawa ta ma oczywiście drugie dno i nie bez powodu mówi się o niej w okolicy finałów Super
Bowl.

Zakłady sportowe związane z ligą amerykańskiego futbolu generują każdego roku ogromne zyski. Dopóki pozostają one na terytorium Stanów nielegalne, podatki od tych zysków trafiają do krajów, w których rejestrują się spółki prowadzące zakłady. Przedstawiciele Pennsylvanii liczą również na poparcie z innych stanów.