Wietnam zezwala na obstawianie zagranicznych meczów

Ustawodawcy w Wietnamie zatwierdzili projekt ustawy, która pozwoli graczom na obstawianie zakładów zagranicznych meczów piłkarskich, chociaż wdrożenie nie zostanie wprowadzone do przyszłego roku.

Zgromadzenie Narodowe Wietnamu zatwierdziło środek, który zalegalizuje działalność w celu powstrzymania przepływu pieniędzy opuszczających kraj dla operatorów morskich. Zgodnie z prawem, jeden operator będzie posiadał licencję i będzie mógł oferować zakłady za pośrednictwem swoich punktów sprzedaży. Licencja zostanie przyznana przez Ministerstwo Finansów. Nielegalny hazard jest ogromnym biznesem w Wietnamie, a nielegalni operatorzy zarabiają rocznie miliardy dolarów na zakłady. W zeszłym roku policyjne żądło pokazało, że jeden pierścień miał operację wartą ponad 300 milionów dolarów.

W przyszłym roku przewidywany harmonogram wdrożenia prawdopodobnie przyniesie znaczące zmiany w nadchodzących miesiącach. Nie da się jednak przeoczyć faktu, iż kolejny kraj działa dopiero wtedy, gdy zorientuje się, jak duże liczby przechodzą im koło nosa. O ile zakład, że sami mieszkańcy Wietnamu wiedzieli o tym dekadę wcześniej?