UK: Kara dla Camelot za reklamy przy szkole

Brytyjski Urząd ds. Norm reklamowych ukarał krajową grupę loterii Camelot za umieszczenie reklamy karty zdrapki w pobliżu wejścia do szkoły.

ASA rozpatrzyła skargę od zaniepokojonego obywatela, który zastanawiał się, czy reklama umieszczona w pobliżu szkoły narusza przepisy. Reklama miała obraz zdrapki z tęczą, która miała tekst: “Zarysuj i zobacz … Nagroda główna w wysokości 50 000 funtów Lucky Fortune … 7 szans na wygraną! 2 funty”. Reklama znajdowała się bliżej niż 100 metrów od szkoły, która jest uważana za granicę bliskości.

W swoim raporcie regulator stwierdził: “ASA była zaniepokojona bliskością plakatu do szkoły i uznała, że ​​widzowie reklamy będą znacznie przesunięci w kierunku osób poniżej 16 roku życia, a przez to kierowany do dzieci w kontekście w którym pojawiła się reklama. Dlatego uznaliśmy, że umieszczenie reklamy naruszyło Kodeks.”

Przełom w Camelot był pierwszym w ciągu ostatnich czterech lat, a firma przyznała się do winy. Twierdzą, że naruszenie było spowodowane błędem geolokalizacji i stwierdzili, że używają już nowego narzędzia, aby w przyszłości upewniać się, że wszystko jest zgodne.