Paddy Power oficjalnie kupuje FanDuel

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych – głównie przez swoją specyfikę i fantastyczne podejście do rynku zakładów – marek na rynku hazardowym, Paddy Power Betfair, oficjalnie ogłosiła w tym tygodniu, że osiągnęła porozumienie o zakupie FanDuel, dzięki któremu firma zyskała ważną pozycję w całym kraju na nadchodzący boom w legalnych zakładach sportowych.

FanDuel jest jedną z dwóch największych dziennych firm zajmujących się sportem fantasy w Ameryce i ma obszerną listę istniejących graczy w kraju. Lista ta będzie miała znaczącą wartość dla Paddy Power Betfair, ponieważ państwa przyjmują przepisy dotyczące zakładów sportowych. Paddy Power Betfair wypłaci 158 mln USD w gotówce i innych aktywach za 61% udziałów w spółce, podczas gdy obecni akcjonariusze FanDuel będą ich posiadać 39%. Do umowy zostały włączone opcje zakupu 80% firmy po trzech latach i 100% po pięciu latach.

Komentując umowę Dyrektor generalny FanDuel, Matt King, powiedział: “Połączenie marek i zespołów, wraz ze wspólną kulturą i wizją przyszłości, tworzy czołowy punkt docelowy gier dla amerykańskich fanów sportu”

Dyrektor generalny Paddy Power Betfair, Peter Jackson, dodał: “Cieszymy się, że możemy dodać FanDuel do portfolio wiodących marek sportowych w tej grupie, dzięki czemu powstaje największy w branży biznes online w Stanach Zjednoczonych, z dużą bazą klientów skupiającą się na sportach i szerokim zasięgiem ogólnokrajowym. “