Singapur dołącza do krajów blokujących kasyna online

Mamy do przekazania smutne wiadomości z Singapuru. Niestety stało się. Singapur jest kolejnym krajem, który wprowadził blokowanie stron kasyn online. Kilka miesięcy temu rząd Singapuru postanowił uznać za nielegalne wszelkie kasyna online, pojawił się projekt blokowania stron internetowych przez dostawców usług internetowych.

Ustawa została przygotowana we wrześniu 2014 roku, była burzliwie dyskutowana i po wielomiesięcznych konsultacjach oraz poprawkach została zaakceptowana. Zgodnie z obietnicą i nowymi rozporządzeniami dostawcy internetowi zablokowali dostęp do kilkuset witryn o tematyce hazardowej – ucierpiały również zakłady sportowe. Co ciekawe Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Singapuru postanowiło nie udostępniać publicznie – dostęp mają wyłącznie dostawcy internetowi – stron oraz nazw blokowanych serwisów. Dodatkowo została powołana specjalna jednostka administracyjna walcząca z próbami łamania nowych przepisów przez mieszkańców Singapuru. Rynek kasyn online ma być na bieżąco weryfikowane i pilnowany, aby nowe marki kasyn również było blokowane. Co by nie mówić jest to strasznie przykre, ponieważ miała być duża wolność, a wyszło tak, że chcąc zabrać Jackpota czy też Pokera trzeba udać się fizycznie do kasyna. Decyzja o przyjęciu takiej ustawy odbiła się na sektorze finansowym Singapuru – czołowe banki zamroziły depozyty osób, które mogły wygrać znaczne kwoty w kasynie online. Takie działanie spotkało się z dezaprobatą i wiele osób postanowiło wycofać swoje depozyty na znak protestu. Mimo to Stowarzyszenie Banków Singapuru postanowiło pilnować porządek według nowej legislatywy, zgodnie z wytycznymi wystosowanymi przez Stowarzyszenie Walutowe Singapuru.

Od początku września każdy, kto zawrze jakikolwiek zakład przez internet będzie musiał zapłacić potężną grzywnę oraz grozi mu do sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Od lutego prawo stało się jeszcze bardziej surowe i nie można nawet śledzić co się dzieje w ich ulubionych kasynach. Próby wycofania depozytów z zagranicznych kont również nie przynoszą żadnych rezultatów. Bądźmy solidarni z graczami z Singapuru!