Paddy Power upublicznił rachunki podatkowe z 2 krajów

Rządy Niemiec i Grecji przekazały ogromne rachunki podatkowe operatorowi internetowemu Paddy Power Betfair. Grupa będzie musiała wypłacić kwotę 55 milionów euro, aby załatwić sprawę.

Sądy w Niemczech zdecydowały, że Paddy Power jest im winne 46,2 miliona dolarów od czasu, gdy Betfair był oddzielnym podmiotem i otrzymało ocenę z 2012 roku. Ze swojej strony Paddy Power kwestionuje łączną odpowiedzialność i odwołuje się od decyzji. Grecja ustaliła, że ​​firma jest winna 16,6 miliona dolarów. Mimo wszystko, podczas gdy Paddy Power zajmuje się debatą nad ważnością i argumentacją tych zarzutów, zdecydowali się na ten moment wypłacić żądane pieniądze, aby na spokojnie zajmować się wszystkimi kwestiami prawnymi.

Mówiąc o tej sytuacji rzecznik Paddy Power Betfair powiedział: “Grupa zdecydowanie kwestionuje podstawę tych ocen, a zgodnie z poradami prawnymi i podatkowymi, które otrzymaliśmy, jest przekonana o naszych podstawach do odwołania. Dlatego zamierzamy to zrobić.”

“W oczekiwaniu na wynik tych odwołań, zapłaciliśmy całość greckiego zobowiązania w styczniu 2019 roku, podczas gdy my oczekujemy jasności co do terminu każdej płatności gotówkowej w Niemczech.”