Betsson chce pozyskać kapitał na przyszłość

Jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na świecie, szwedzka marka Betsson ogłosiła, że chcą uzyskać znaczące inwestycje w swoją firmę, szukając minimalnego wolumenu w wysokości 500 milionów SEK, aby wesprzeć plany firmy na przyszłość.

Firma współpracuje ze Swedbank i Nordea, aby zorganizować spotkania z potencjalnymi inwestorami, aby sprawdzić, czy będą w stanie wyemitować obligacje na przyszły wzrost. Proponowane obligacje miałyby obowiązywać przez 3 lata, ale warunki rynkowe dyktują, z jaką stopą mogłyby oferować zwroty.

Mówiąc o decyzji, która mile zapewni dodatkowego prezesa przyszłej spółki inwestycyjnej co do przyszłości Betssona, Pontusa Lindwall, powiedział: „Mamy ambicję, aby się rozwijać, organicznie i poprzez akwizycje. Powinno to odbywać się w opłacalny i zrównoważony sposób, głównie na rynkach regulowanych lokalnie. Stale oceniamy również dodatkowe rynki, aby uzyskać stały wzrost.”

„Dzięki tej planowanej emisji obligacji zapewniamy elastyczność finansową w celu realizacji naszej długoterminowej strategii.”