Niekorzystne prognozy dla GVC. Co słychać u giganta?

Firma GVC Holdings ogłosiła, że ​​prognozuje spadek przychodów z gier w ostatnim kwartale, ponieważ w tym okresie ucierpiały przychody ze sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii.

Grupa stwierdziła, że ​​spodziewa się dwucyfrowego spadku przychodów firmy jako całości, a maksymalna stawka zakładu FOBT z 100 do 2 funtów poważnie wpłynęła na wyniki finansowe firmy. Rezultatem jest duży, 36-procentowy spadek przychodów z gier. Ponadto 41 sklepów zostało zamkniętych w ciągu kwartału. Oczekuje się, że ze względu na spadek przychodów będzie trzeba koniec końców zamknąć aż do 900 sklepów detalicznych.

Spadła również ogólna sprzedaż detaliczna w Europie, dokładnie o 4% w ciągu kwartału, a kwoty postawione o 1%. Przychody online są jednak nadal wysokie, a ich liczba wzrosła o 12% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Przychody z zakładów sportowych wzrosły o 16%, a gry kasynowe o 8%.

Kenneth Alexander, dyrektor generalny GVC, powiedział podczas konferencji: „Cieszę się, że wyniki finansowe grupy pozwoliły nam ponownie poprawić nasze całoroczne oczekiwania EBITDA. Dynamika online utrzymuje się na wszystkich głównych terytoriach, a przychody z gier wzrosły o 12% w tym kwartale pomimo wcześniejszego okresu zawierającego część Pucharu Świata.”

„Na tę wydajność nadal wpływają nasze wiodące w branży technologie, produkty, marki, możliwości marketingowe i ludzie.”