Gracze kasyna Coral zaspamowani SMSami

System informatyczny firmy Coral, znanego i cenionego operatora gier hazardowych w Wielkiej Brytanii sprawił wielkiego psikusa – w niekontrolowany sposób zostały rozsyłane smsy reklamowe do wielu tysięcy ludzi – często osób kompletnie nie zainteresowanych taką formą zabawy.

Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że mimo wysyłania smsa o treści “stop” przez właścicieli telefonów dalej otrzymywali informacje o promocjach w kasynie – niektórzy otrzymali nawet kilkanaście takich wiadomości w ciągu dnia. Ktoś postanowił zgłosić sprawę do odpowiednika naszego Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a ten szybko zareagował. Przedstawiciele firmy Coral nie mieli pojęcia o tej usterce, po interwencji urzędu została ona wykryta oraz naprawiona.

Firma Coral przyznała, że system uległ awarii oraz jego działanie nie było celowe. Wszystkich zainteresowanych oraz urażonych serdecznie przeprasza oraz obiecuje, że tego typu awaria już nigdy więcej się nie powtórzy. Tym razem obyło się bez kary finansowej dla operatora, otrzymał on tylko ostrzeżenie.