FA obawia się sponsoringu Huddersfield Town przez Paddy Power

Niedawno podpisany sponsoring Paddy Power z Huddersfield Town wzbudza obawy Angielskiego Związku Piłki Nożnej, który twierdzi, że nadruk na koszulce meczowej ewidentnie narusza przepisy.

Potencjalne naruszenia dotyczą rozmiaru i umiejscowienia logo Paddy Power na koszulkach, ponieważ logo rozciąga się na całej szerokości przedniej tkaniny. Jest to znacznie więcej niż to, co jest tradycyjnie postrzegane przez sponsorów, i chociaż pasuje do śmiałej strategii marketingowej firmy hazardowej, może naruszać zasady określone przez FA. Logo podobno nie może przekraczać więcej niż 250 centymetrów kwadratowych.

FA wydała oświadczenie w tej sprawie, które brzmi: „FA ma jasne przepisy dotyczące reklam i zestawów dla wszystkich klubowych zestawów meczowych. Jeśli wierzymy, że jakikolwiek klub naruszył te zasady, zajmiemy się tą sprawą i, jeśli zajdzie taka potrzeba, wszczniemy odpowiednie działanie.”

„Na ten moment skontaktowaliśmy się z Huddersfield Town w sprawie ich zestawu strojów na sezon 2019/2020, aby poznać ich poglądy w tej sprawie.”