Poznaliśmy finansowe wyniki Netent

Pierwszy kwartał 2015 roku minął bardzo szybko, w branży hazardowej od początku roku dużo się dzieje. Przygotowaliśmy dla was kolejne sprawozdanie, kolejnego giganta za pierwszy kwartał bieżącego roku. Tym razem bierzemy na tapetę szwedzkiego giganta, operatora kasyn, a przede wszystkim najlepszego dostawcę oprogramowania, czyli legendarny już Netent.

Przychody wzrosły o 37,1% aż do 258,3 miliona koron. Zys operacyjny wzrósł w tym okresie aż o 59,8% do 81,8 miliona koron. Marża operacyjnie minimalnie wzrosła do 31,7% z 28%. Są to doskonałe wyniki i mało jest na świecie firm, które tak dobrze sobie radzą w trudnych, obecnych czasach. Sukcesem Netent jest wychodzenie zawsze w przód i wyznaczanie nowych dróg rozwoju. Doskonała jakość oferowanych produktów w zestawieniu z wyżej zaprezentowanymi wynikami pokazuje, że duże inwestycje w firmę i wysokie koszty wykonania wielu gier nie oznaczają strat. Za to Netent jest tak ceniony i szanowany, nawet przez konkurencyjne firmy. Za dobre wyniki firmy odpowiadają w pierwszym kwartale 2015 roku między innymi nowe gry, które okazały się hitowymi produkcjami. Gry takie jak Steam Tower czy też Tornado Farm Escape są wam już doskonale znane. Ponadto istotne dla firmy było podpisanie umów na dostawę treści z jedenastoma nowymi kasynami, w tym trzema bardzo dużymi: Danske Spil, Codere oraz Gamesys. Netent mocno pracował nad odświeżeniem czy też zdobyciem nowych licencji na rynkach regulowanych, oczywiście z pełnym sukcesem.

Droga dalszego rozwoju dla tej firmy to urządzenia mobilne oraz nowe technologię. Zarząd obiecuje, że jeszcze w 2015 roku wszystkie gry Netent zostaną ponownie napisane w języku HTML 5, aby jeszcze bardziej ujednolicić rozrywkę.