Powerball Jackpot wznosi się do 625 milionów dolarów

W tym tygodniu loteria Powerball z USA ujawniła, że ​​jej główna nagroda wzrosła do 625 milionów dolarów po tym, jak nikt nie wygrał jackpota we wtorek, co czyni ją siódmą największą wygraną, jaką kiedykolwiek zaoferowano, z miejscem oczywiście na kolejny wzrost, jeśli nikt nie wygra następnego losowania.

Nagroda będzie losowana kolejny raz dzisiejszego dnia, a gracze będą musieli dopasować wszystkie liczby, aby zdobyć główną nagrodę. Stany Zjednoczone zdają się mieć „gorączkę jackpotów”, gdy nagrody zaczynają przygasać ponad 500 milionów dolarów, a wiadomo, że linie powstają poza stacjami benzynowymi i sklepami imprezowymi, w których bilety są sprzedawane. Powerball jest oferowany w 44 stanach, także na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, Puerto Rico i Dystrykcie Kolumbii.

Największy jackpot wygrany przez pojedynczą osobę miał miejsce jesienią ubiegłego roku, kiedy gracz uderzył w Mega Millions za 1,53 miliarda dolarów, natomiast największa wygrana pod względem wartości jackpota to 1,586 miliarda dolarów, która została podzielona na trzech graczy w całym kraju. Nie trzeba dodawać, iż aktualna nagroda Powerball musi znacznie wzrosnąć, zanim trafi do tej stratosfery.