Novomatic utrzymuje wysokie wyniki finansowe

Firma hazardowa Novomatic opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze, domagając się wyższych przychodów, ale zwracając uwagę, że presja regulacyjna może mieć wpływ na przyszłość.

Najważniejsze wskaźniki finansowe dla pierwszej połowy kończącej się 30 czerwca 2018 roku to:

Przychody wzrosły o 12,6% od pierwszej połowy 2017 roku
Sprzedaż o wartości 1,36 miliarda euro, nowy rekord
Zyski wzrosły o 11,6% do 318 milionów €
Przychody ze sprzedaży gier na urządzeniach mobilnych wzrosły o 96,2%

Choć wyniki były silne, firma ostrzegła, że ​​presja regulacyjna w Australii, Niemczech i Włoszech może mieć negatywny wpływ na dalszy postęp.

Mówiąc o presjach, które Novomatic ujawnił (Niemcy i Włochy), prawdopodobnie będą oni kontynuować ekologiczną presję regulacyjną, podczas gdy Australia pozostaje rynkiem o wysokim ryzyku regulacyjnym dla maszyn.

“Podobnie pozycja online Novomatic jest jeszcze słabsza po utracie kluczowych niemieckich przychodów – obecnie stanowi jedynie 3,9% przychodów grupy (B2B i B2C).”

“Novomatic z powodzeniem zdywersyfikował ryzyko związane z maszynami w Niemczech, ale chociaż ryzyko geograficzne zostało osłabione, ryzyko makro narażenia na automaty do gier wzrosło dla grupy zarówno z punktu widzenia regulacji, jak i przesunięcia kanałów.”

“Kontrakty online Novomatic ilustrują również niebezpieczeństwa związane z próbowaniem własnego ciasta i jedzeniem z perspektywy regulacyjnej – szczególnie na rynkach” niepewnych.”