Kosmetyczne zmiany w ustawie hazardowej

W ostatnim czasie informujemy o zmianach w ustawach hazardowych w Unii Europejskiej oraz dalekich zakątkach świata, a tymczasem w Polsce, po cichu są prowadzone prace nad nowelizacją ustawy hazardowej.

Będą zmiany – to jest pewne, ale czy na tyle ile byśmy sobie życzyli? Raczej nie. Nowe przepisy będą zezwalały na prowadzenie działalności hazardowej firmom, które posiadają swoje siedziby na terytorium Unii Europejskiej – teoretycznie duże ułatwienie, ale nie jest jasne, czy tego typu firmy będą mogły prowadzić legalnie swoją działalność w internecie – niestety przepisy hazardowe są porozrzucane w wielu innych aktach prawnych.

Nowością będzie blokowanie operatorów, którzy nie będą posiadali zezwolenia na prowadzenie zakładów na terytorium Polski – z jednym zastrzeżeniem: licencja na prowadzenia kasyna w internecie nie jest możliwa do uzyskania, po prostu tego typu licencje nie istnieją w naszym kraju. Na nowelizacji skorzystają operatorzy zakładów bukmacherskich, oni będą mogli ubiegać się o licencję, ponieważ w ich przypadku taka licencja funkcjonuje w naszym prawie.