Kindred porzuca hiszpańskie plany licencyjne, koncentrując się na USA

W tym tygodniu operator kasyn online Kindred Group ogłosił, że wycofuje swój wniosek o hiszpańską licencję na grę, a zamiast tego skupi się na założeniu firmy w Stanach Zjednoczonych i Szwecji.

Decyzja zapadła po tym, jak Kindred początkowo złożył wniosek o licencję w grudniu 2018 roku, ale ich strategia korporacyjna uległa zmianie i teraz przydzieli swoje zasoby w Stanach Zjednoczonych i Szwecji, gdzie już jest obecna. Rynek amerykański rośnie, ponieważ coraz więcej państw legalizuje zakłady online i zakłady sportowe, zapewniając  możliwość wejścia na poziom podstawowy i próbę zwiększenia przychodów.

Mimo że rynek hiszpański będzie na chwilę w tyle, firma nie zamyka całkowicie drzwi w sprawie powrotu i wejścia do Hiszpanii. Komunikat prasowy Kindred w tej sprawie brzmiał:

„Kindred pozostaje w pełni zaangażowany w strategiczny cel grupy, jakim jest zwiększenie przychodów z rynków licencjonowanych lokalnie, i czekamy na ponowne rozpatrzenie wniosku o licencję hiszpańską po ponownym otwarciu procesu.”