Inspired kupuje Novomatic UK

Novomatic sprzedaje swoją część pod szyldem Novomatic UK Ltd. dla Inspired Entertainment, Inc. za 120 milionów dolarów z zamiarem udzielenia pomocy Inspired w rozszerzeniu swojej działalności w Europie.

Porozumienie obejmie brytyjską część firmy Novomatic, która zostanie przekazana dla Inspired. W skład ten weszły wchodzą również następujące firmy: Gamestec Leisure, Astra Games Ltd., Bell-Fruit Group, Ltd., Harlequin Gaming, Ltd. Innov8 Gaming Ltd. i Plantation, Ltd. Zakup spowoduje, że Inspired przejmie ponad 75 000 automatów do gier w całej Europie, ale będzie zależny od zgody obu stron.

Lorne Weil: „Potencjalne przejęcie NTG jest dla Inspired transformacyjne, co pozwala nam znacznie zwiększyć rozmiar, skalę i zakres naszej działalności, łącząc nasze wysoce komplementarne, ale w znacznym stopniu niepokrywające się przedsiębiorstwa. Oczekujemy, że wykorzystamy naszą doskonałą zawartość, technologię, możliwości operacyjne i odpowiednie ślady gry, aby poszerzyć istniejące trendy rozwoju dla naszego przedsiębiorstwa.”

„Inspired i NTG działają obecnie w różnych segmentach, ale mają wiele wspólnego pod względem zapewnienia zasobów dla naszych klientów i ich konsumentów. Ta kombinacja dostarczyłaby dodatkowych zasobów dla naszej podstawowej działalności i połączyła doskonałe treści i portfolio maszynowe z każdego z nich.”