Australia pozywa Bet365 do sądu za niejasności dotyczące bonusów

Australijski Urząd do spraw Konkurencji i Konsumentów (ACCC) podał firmę Bet365 do sądu. ACCC pozywa brytyjskiego operatora zakładów oraz kasyn internetowych, ponieważ uznano, że masowo narusza prawa konsumenckie klientów z Australii. Australijski urząd uważa, że Bet365 celowo wprowadzał swoich klientów w błąd, związany z udziałem w promocji.

Sprawa dotyczy konkretnie przypadków przyznawania bonusów startowych oraz ich wykorzystania, ACCC uważa że zapis w regulaminie Bet365 dotyczącym oferty powitalnej był inny od praktyk Bet365. Kwestią sporną jest zapis na temat przyznania bonusowych środków po złożeniu depozytu. Według regulaminu Bet365 po dokonaniu pierwszej wpłaty gracz powinien otrzymać i móc wykorzystać swoje środki na grę bez ryzyka w kasynie. Tutaj jeszcze jest jedno zastrzeżenie, które nie dziwi nas, czyli wypłata depozytu. Urząd uważa, że depozyt powinien być móc wycofany po przyznaniu bonusów i według ich interpretacji trzykrotny obrót złożonego depozytu jest nielegalny, ponieważ wbrew zapewnieniom Bet365 nie można zagrać bez ryzyka – tak czy inaczej trzeba obrócić wpłacone pieniądze. Rozumowanie ACCC jest bardzo dziwne i nieracjonalne, gdyż tego typu regulaminy zazwyczaj zawierają zapisy o wymaganym obrocie oraz informacje kiedy można wypłacić środki.

Wnioski z tej historii są takie, że zapis regulaminu jest często stosowany, z tego powodu też otrzymywane są różne bonusy, aby zachęcić graczy do zabawy i dać im więcej szans na wygraną. Czyżbyśmy mieli kolejny kraj, który chce iść na wojnę z hazardem w internecie?