Apple nakłada ograniczenia na aplikacje hazardowe od 17 lat

Grupa technologiczna Apple ogłosiła, że aplikacje do gier społecznościowych w App Store będą podlegać ograniczeniom wiekowym 17+ we wszystkich krajach i regionach.

Ograniczenie będzie obowiązywać od 20 sierpnia i jest wymagane dla wszystkich symulowanych aplikacji do gier, które zapewniają gry bez szans na prawdziwe wygrane. Te gry są dochodowe dla programistów, ponieważ oferują szansę na wpłaty prawdziwych pieniędzy bez wygrywania żadnych rzeczywistych nagród. Oznacza to, że każda aplikacja, która pasuje do tego gatunku, będzie musiała przejść przez komitet, przez który zostanie ręcznie sprawdzona, zanim zostanie przyjęty do App Store.

Apple notorycznie i ostro podchodzi do aplikacji hazardowych, ponieważ chce uniknąć sytuacji, w której nieletni gracze używają tych aplikacji do zakładów, jednocześnie nie unikając uzależnienia od hazardu. Firma szybko dostosowała się do różnych przepisów w różnych krajach, a ten ostatni krok bez wątpienia pomoże im pozostać w dobrych łaskach organów regulacyjnych.