7 milionów padło łupem polskich pokerzystów

Dzisiaj znowu kilka słów o pokerze. Kilka tygodni temu pisaliśmy o działaniach, które mają na celu zalegalizowanie pokera w Polsce oraz zmianach w ustawie hazardowej. Tym razem napiszemy o jednym z największych wydarzeń w świecie Pokera, EPT na Malcie. Turniej wyjątkowo owocnych dla naszych reprezentantów, którzy zdobyli łącznie ponad siedem milionów złotych!

Pierwszy raz w historii gier pod szyldem EPT, w finałowej ósemce turnieju Main Event znalazło się dwóch Polaków. Remigiusz Wyrzykiewicz odpadł już na samym początku zabawy, ale za to Dominik Pańka zajął trzecie miejsce i powiększył swoje konto o 350 000 euro. Najjaśniejszą gwiazdą całego EPT na Malcie był bez wątpienia Dzmitry Urbanovich. Polak jako pierwszy gracz w historii wydarzeń pod szyldem EPT wygrał cztery turnieje podczas jednego wydarzenia. Jego konkurenci zostali kompletnie pozbawieni szans na zwycięstwo, Dzmitry grał na nieosiągalnym dla innych graczy poziomie. Co ciekawe Dzmitry Urbanovich przyleciał na Maltę bezpośrednio z Wiednia, gdzie odbywał się turniej serii WPT, również owocny dla naszego reprezentanta. Łącznie podczas EPT na Malcie wygrał ponad 600 000 euro. W przypadku tych graczy nie ma mowy o jakimkolwiek przypadku, już od długiego czasu osiągają bardzo wysokie wyniki w turniejach pokerowych.

Poker daje duże możliwości zarabiania pieniędzy, współcześni pokerzyści to artyści w swoim fachu, prawdziwi zawodowcy, którzy swoje życie podporządkowali tej grze. Czekamy na czasy, kiedy to będą witani na polskich lotniskach jak gwiazdy innych dyscyplin sportowych. Nadchodzą duże zmiany w prawie, mamy wielką nadzieję, że już niedługo będziemy zdawali relację z turnieju organizowanego w Polsce.