Kindred chce dużo większej odpowiedzialności ws. zakładów

Jedna z kilku największych spółek w biznesie, firma Kindred, ogłosiła, że ​​pracuje nad rozszerzeniem zakresu odpowiedzialnych usług bukmacherskich w Wielkiej Brytanii w markach Unibet i 32Red, wykorzystując marketing do zwiększenia zaangażowania w zwalczanie problematycznych zakładów.

W tym ruchu Kindred będzie przekazywał odpowiedzialne wiadomości dotyczące zakładów na wszystkich meczach piłki nożnej, w których 32Red lub Unibet uczestniczy jako sponsor drużyny. Niedawno firma miała hasło podczas meczu Rangers vs. Celtic, które brzmiało: „32Red: Stay in Control”. Podczas kampanii firma będzie także podłączać swoje odpowiedzialne wiadomości z gier za pomocą mediów społecznościowych, tradycyjnej reklamy i oznakowania na stadionie.

Kindred ma szeroką obecność marketingową w Wielkiej Brytanii. Obecnie posiada umowy sponsorskie z Derby County, Preston, Middlesbrough i Leeds United.

Mówiąc o większym nacisku na projekt, dyrektor generalny Kindred z Wielkiej Brytanii, Neil Banbury, powiedział: „Cieszymy się, że możemy zainicjować tę inicjatywę, która opiera się na pracy, którą od dawna wykonujemy. Fani zauważyli już nasze tablice LED w tym sezonie, niosące wiadomości dot. odpowiedzialnego hazardu, ale to dla nas kolejny krok naprzód. Firmy zajmujące się hazardem i cały przemysł mają do odegrania ważną rolę w rozwiązywaniu problemu hazardu.”

„Usunięcie branży z oczu społeczeństwa byłoby nieodpowiedzialne. Zamiast tego istnieje fantastyczna okazja dla  klubów piłkarskich, aby zrobić o wiele więcej. Kluby piłkarskie mają wyjątkowy zasięg i docierają do dorosłych odbiorców, i jako takie są świetną drogą do promowania zdrowszych zachowań hazardowych i promowania kontroli.”