Brytyjczyk okradał matkę aby mieć za co grać

Młody Brytyjczyk polskiego pochodzenia Krystian Gierszewski został skazany przez sąd za przestępstwa popełnione przeciwko swojej matce oraz ojczymowi. Mężczyzna przez kilka tygodni okradał swoją rodzinę, aby posiadać środki na uprawianie hazardu.

Matka mężczyzny zauważyła, że znikła jej biżuteria warta ponad dwa tysiące funtów, miała pewne podejrzenie, więc odwiedziła okoliczne skupy biżuterii, lombardy oraz jubilerów. Skradziona biżuteria odnalazła się w jednym ze sklepów, sprawa została przekazana policji. Okazało się, że sprawcą zamieszania był Krystian Gierszewski, czyli syn pani Alicji. W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna okradał również swojego ojczyma – regularnie w nieautoryzowany sposób wypłacał pieniądze z jego konta bankowego.

Sąd był wyjątkowo łaskawy dla 24 – latka, został on skazany na dwadzieścia tygodni więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz prace społeczne. Ponadto został zobowiązany do zwrotu skradzionych pieniędzy oraz musi odbyć zajęcia skierowane do osób uzależnionych od hazardu.